Usługi Elektryczne

Jesteśmy grupą elektryków, która od lat z pasją świadczy usługi elektryczne na najwyższym poziomie.
Zadzwoń już teraz  (+48) 727 775 478 lub Zamów ONLINE. Sprawdź również: Restartagd.pl

Naprawa instalacji
oświetleniowych
Naprawy
elektryczne
Montaż instalacji
elektrycznych
Usuwanie
awarii elektrycznych
Montaż i naprawa
gniazdek
Podłączanie
urządzęń AGD

Awarie, wymiany, remonty – kiedy elektryk jest potrzebny?

awarie elektryczne

Istnieje wiele sytuacji, w których pomoc elektryka jest niezbędna, a nawet konieczne jest wezwanie pogotowia elektrycznego, ale z drobnymi sprawami takimi jak wymiana żarówki bez problemu każdy poradzi sobie samodzielnie. Nawet w przypadku nagłego zgaśnięcia światła, nie zawsze trzeba wzywać specjalistę.

Przegląd instalacji elektrycznej

Przegląd instalacji elektrycznej powinien być wykonywany raz na pięć lat według prawa budowlanego, ale przeglądy warto wykonywać nawet raz na rok. Ta inwestycja naprawdę może się opłacić, ponieważ elektryk jest w stanie wykryć drobną usterkę zanim rozwinie się z niej poważna awaria zagrażająca użytkownikom lub po prostu wymagająca większych nakładów finansowych ze względu na swój rozmiar.

Zakup mieszkania w starym budownictwie – przeprowadzenie audytu

W starych kamienicach i blokach z wielkiej płyty instalacja elektryczna jest mocno zużyta i często kiepsko wykonana, więc stwarza potencjalne zagrożenie. Na dodatek jest niedostosowana do współczesnych urządzeń elektrycznych i ich ilości. Kuchenki gazowe są zastępowane elektrycznymi, a wodę na herbatę najczęściej gotuje się w czajniku elektrycznym. Poza tym do prądu podłącza się komputery i inne domowe oraz biurowe urządzenia wielofunkcyjne. Zastanawiając się nad kupnem mieszkania w starym budownictwie, najrozsądniej jest poprosić elektryka o audyt, na podstawie którego dowiemy się, jakie zmiany są konieczne, aby instalacja spełniała odpowiednie wymogi i będzie można oszacować koszt ich realizacji.

Wysadzenie korków – co można zrobić samemu?

Czasem nagle gaśnie światło, ponieważ doszło do wysadzenia korków. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy światło zgasło tylko u nas czy również u sąsiadów. Jeżeli tylko u nas, należy sprawdzić skrzynkę z bezpiecznikami. Trzeba zbadać, który z bezpieczników znajduje się w pozycji wyłączony. Warto odłączyć większość urządzeń, które są do niego podpięte i spróbować ponownie go włączyć. Gdy światło się zapali, oznacza to, że najprawdopodobniej do jednego obwodu było podpiętych zbyt dużo urządzeń. Zadaniem bezpiecznika jest zabezpieczanie instalacji elektrycznej przed przegrzewaniem się i pożarem. Jeżeli doszło do spalenia bezpiecznika, można go wymienić, pamiętając, że musi mieć taki sam amperaż jak dotychczasowy. Dopiero, gdy nasze działania okażą się nieskuteczne i światła nie można włączyć lub po zaraz ponownie wysadza korki, trzeba wezwać elektryka.

Praktyczne rozplanowanie gniazdek i przełączników

Często zdarza się, że do jednego gniazdka jest podłączonych wiele urządzeń i w ruch wchodzą rozdzielacze. Tymczasem gniazdka w innych częściach domu lub mieszkania są nieużywane. W efekcie dochodzi do przeciążenia przewodów elektrycznych w jednym miejscu, co jest równoważne z ryzykiem pożaru. Przełączniki także nie zawsze są rozplanowane w przemyślany sposób, dlatego z pomocą elektryka warto opracować najbardziej optymalne rozmieszczenie i zlecić mu realizację prac.

Przegrzewające się gniazdka i przełączniki

Jeśli dotykając gniazdek lub przełączników, czujesz że są zbyt ciepłe, oznacza to uszkodzenie instalacji elektrycznej, które wymaga natychmiastowego wezwania elektryka. Gdy jeszcze dodatkowo iskrzy się lub dymi, błyskawiczna interwencja jest niezbędna, aby nie doszło do pożaru.

Przewody instalacji elektrycznej przebijające się przez ścianę

Kolejną niepożądaną sytuacją jest prześwitywanie zarysów przewodów pod warstwą ściany. Przewody przebijają się przez ścianę, gdy są rozgrzane, ponieważ farba pod wpływem ciepła blaknie. Jest to poważny problem wymagający natychmiastowej interwencji fachowca. Nie wahaj się dzwonić po pogotowie elektryczne.

Zalanie przewodów elektrycznych

Woda cieknąca z gniazdka elektrycznego z pewnością dla niejednej osoby byłaby zaskoczeniem i chociaż jest to rzadko spotykana sytuacja, to jednak może wystąpić. Jedną z przyczyn takiego problemu może być przeciekający dach i woda zalegająca na strychu. Każda dorosła osoba powinna mieć świadomość, jakie są efekty zetknięcia wody z prądem, dlatego wszystkie osoby znajdujące się w pobliżu problemu od razu powinny zostać ewakuowane. Przewody elektryczne mogą zamoknąć także, gdy dojdzie do zalania piwnicy. Są to sytuacje, w których nie wolno wykonywać żadnych czynności samodzielnie. Obecność elektryka jest niezbędna.

Poprzednia porada
Elektryk – zawód wymagający odpowiednich umiejętności i kwalifikacji
Następna porada
Wpływ jakości wykonania i przeglądów instalacji elektrycznej na bezpieczeństwo domowników